Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /templates/szablon_zsp/functions.php on line 205

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody

logo Swiatowy Dzien PrzyrodyJuż od 2014r. na świecie obchodzony jest Dzień Dzikiej Przyrody wprowadzony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W ten sposób zwrócono uwagę na handel międzynarodowy dzikimi zwierzętami i roślinami, narażonych na wygniecie oraz problematykę ochrony tych gatunków przed zagładą. W tym dniu zachęca się do obchodów oraz przedsięwzięć zwiększających świadomość szkodliwej działalności oraz poruszania tematu "czarnego nielegalnego handlu" tymi gatunkami.

Data 3 marca 1973 roku przyjęta jako Dzień Dzikiej Przyrody została ustalona w oparciu o Konwencje Waszyngtońską, która właśnie od wtedy objęła ochroną kilka tysięcy gatunków zwierząt oraz kilkanaście tysięcy roślin. Szczególną uwagę zwraca się na osobniki, których populacja radykalnie maleje, a także tych wywożonych z naturalnych środowisk i ich sprzedaż.

W Polsce dzięki utworzeniu wielu form ochrony przyrody, takich jak parki narodowe, rezerwaty przyrody, obszary Natura 2000, obszary chronionego krajobrazu i wiele innych w sposób świadomy chronimy unikatowe zbiorowiska roślinne oraz miejsca bytowania zwierząt. Ponadto obserwując dzikie enklawy tajemniczego świata flory i fauny mamy możliwość poznania bioróżnorodność, która nas otacza i która ma tak ogromne znaczenie dla rozwoju świata.

Wyszukiwarka

Złota Tarcza - Technika

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2021”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Procedury ZSP


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Cyfrowa Szkoła 2020@


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSP


logo SKS ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms