Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /templates/szablon_zsp/functions.php on line 205

Kolejne mistrzostwo dla uczniów ZSP

PS siatkarze ZSP 2017 18Reprezentacja siatkarzy podtrzymała szczęśliwą passę. Uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych obronili tytuł mistrza powiatu z ubiegłego roku. Mistrzostwo powiatu w siatkówce chłopców jest już szóstym mistrzostwem wywalczonym w tym roku w grach zespołowych przez uczniów naszej szkoły.

Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w Siatkówce Chłopców przeprowadzono w dniu 26 lutego 2018 r. w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje czterech szkół. Biorąc pod uwagę wyniki z ubiegłego roku, w meczach półfinałowych rozstawieni zostali uczniowie ZSP Września i LO Września. Losowanie rozstrzygnęło, że o miejsce w finale drużyna ZSP Września walczyła z ZSZ nr 2 Września, a LO Września z ZSTiO Września.

Wyniki meczów półfinałowych
ZSP Września – ZSZ nr 2 Września 2:0 (25:15, 25:17)
LO Września – ZSTiO Września 2:0 (25:16, 25:10)

W pojedynku o trzecią lokatę w turnieju siatkarze ZSZ nr 2 Września pewnie wygrali z reprezentacją ZSTiO Września. Tak jak się wszyscy tego spodziewali pojedynek finałowy okazał się wyrównany, bardziej niżby wskazywał na to wynik. Reprezentanci LO Września i ZSP Września zaskoczyli wszystkich zaprezentowanym wysokim poziomem. Losy wygranego przez ZSP Września pierwszego seta rozstrzygnęły się dopiero w samej końcówce. W drugiej partii siatkarze LO Września dali się zdominować przegrywając dość łatwo. W trzecim secie doszło do niezwykle dramatycznej końcówki. Drużyna ZSP prowadząc 24:21 nie wykorzystała aż trzech piłek meczowych. Po grze na przewagi set zakończył się jednak ich wygraną 29:27.

Mecz o 3. miejsce
ZSZ nr 2 Września – ZSTiO Września 2:0 (25:20, 25:15)

Finał
ZSP Września – LO Września 3:0 (25:21, 25:16, 29:27)

Klasyfikacja końcowa
1. ZSP Września
2. LO Września
3. ZSZ nr 2 Września
4. ZSTiO Września

Reprezentacja ZSP Września zagrała w składzie: Konrad Duczkowski, Aleksander Hyżorek, Jędrzej Ignasiak, Jakub Kowalczykiewicz, Mariusz Rychlewski, Krystian Stankowski, Wiktor Wąsak, Mateusz Wiśniewski. Opiekunem drużyny był pan Robert Czerniak.

Wyszukiwarka

Złota Tarcza - Technika

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2021”

edziennik

Zdalne lekcje

Office365

Procedury ZSP

Projekt: Nauka - to lubię!

Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!