Już trzeci raz patronem konkursu dla uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej, organizowanego pod hasłem "Potyczki Informatyczne", jest Polskie Towarzystwo Technologii i Mediów Edukacyjnych. Organizacja ta zajmuje się najnowszymi technologiami oraz mediami edukacyjnymi. W jej skład wchodzą naukowcy z wielu ośrodków akademickich w kraju, na czele z prof. dr. hab. Wacławem Strykowskim z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Polskie Towarzystwo Technologii i Mediów Edukacyjnych jest również fundatorem cennej nagrody dla jednego z uczestników konkursu. Więcej o towarzystwie...
Jedna z grudniowych lekcji informatyki w klasach pierwszych, tradycyjnie przeznaczona była na Godzinę Kodowania - udział uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych w inicjatywie skierowanej do młodych ludzi z całego świata. Tak jak w latach minionych, uczniowie poznawali zasady przeprowadzenia prostych zajęć z kodowania, które będą mogli zrealizować programując np. z młodszym rodzeństwem. Bardziej zaawansowani pokusili się o realizację trudniejszych projektów. Wszystkim gratulujemy zapału! Więcej o akcji można znaleźć na stronie www.hourofcode.com.
Również w tym roku patronem konkursu dla gimnazjalistów "Potyczki Informatyczne" jest Polskie Towarzystwo Technologii i Mediów Edukacyjnych, działające przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Towarzystwo skupia naukowców z wielu ośrodków akademickich w kraju. Istnieje od 1995 roku i zajmuje się najnowszymi technologiami oraz mediami edukacyjnymi, a także prowadzi działania w zakresie technologii kształcenia i pedagogiki medialnej. Prezesem organizacji jest prof. zw. dr hab. Wacław Strykowski. Więcej o towarzystwie...
Godzina Kodowania, organizowana w ramach amerykańskiego Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), jest jedną z największych inicjatyw edukacyjnych w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce, a od czterech lat również wśród uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych. W tym roku uczniowie klas pierwszych technikum i branżowej szkoły I stopnia poznają m.in. zasady przeprowadzenia prostych zajęć z kodowania dla najmłodszych. Swoje umiejętności będą mogli wykorzystać programując np. z młodszym rodzeństwem. Więcej o akcji można znaleźć na stronie www.hourofcode.com.
Uczniowie klasy informatycznych: II TI i II TAI - w ramach zajęć z jednostki modułowej Stosowanie technik graficznych i multimedialnych, jak również uczniowie kl. I TI, wzięli udział w konkursie pod hasłem "Magia Świąt". Organizatorem konkursu był NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa), koordynator projektu IT Szkoła. W ramach konkursu uczniowie stworzyli prace przy użyciu różnych technik i narzędzi do projektowania grafiki komputerowej. Tematyka prac nawiązywała do Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.
Zakończyły się szkolne eliminacje V Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej, organizowanej przez Uniwersytet Łódzki. Celem konkursu jest rozbudzenie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowań związanych z książką, informacją, kulturą czytelniczą i biblioteką – w tym również cyfrowymi nowościami w tym zakresie. Zespół Szkół Politechnicznych na kolejnym etapie reprezentować będą cztery osoby: Stanisław Roszkowiak z klasy II TI (technik informatyk) oraz Klaudia Wojciechowska, Mateusz Chmielewski i Mikołaj Zielonka z klasy III TI (technik informatyk).
Dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych informuje, że dnia 14 sierpnia 2017 roku (poniedziałek) szkoła będzie nieczynna. Dzień ten zostanie odpracowany w sobotę 2 września 2017 roku w godzinach od 8:00 do 14:00.
Zakończyły się zajęcia lekcyjne w roku szkolnym 2016/2017 i rozpoczynają upragnione przez wszystkich wakacje. Gratulując promocji do następnej klasy, życzę uczniom Zespołu Szkół Politechnicznych udanego odpoczynku po 10 miesiącach nauki, wspaniałej pogody oraz radości z beztroskich dni.
Bogdan Nowak
dyrektor szkoły
23 czerwca 2017 roku o godzinie 11:00 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyli w uroczystości powiatowego zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół Politechnicznych.
W dniach 11-14 czerwca 2017 roku uczniowie klas II TI (technik informatyk), II TEK (technik ekonomista), II TM (technik mechanik) i II TE (technik elektronik) wybrali się na wycieczkę w okolice Giżycka. Uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać mazurskie krajobrazy, odwiedzić miejsca takie jak pole bitwy pod Grunwaldem, twierdza Boyen czy Wilczy Szaniec oraz zobaczyć jedyny w całej Europie niezautomatyzowany most obrotowy. Czekały na nich również ognisko oraz wspólny spacer po Giżycku.
Dnia 19 czerwca 2017 roku w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Kołaczkowie odbyło się Uroczyste Podsumowanie Konkursów Matematycznych przeprowadzonych w roku szkolnym 2016-2017 w powiecie wrzesińskim. W tym roku organizatorami imprezy było Gimnazjum w Kołaczkowie, Szkoły Podstawowe w Bieganowie, Sokolnikach i Grabowie Królewskim oraz Zespół Szkół nr 1 we Wrześni.
Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Mam to w BIP-ie", monitorującym dostępność Biuletynów Informacji Publicznej dla osób niewidomych i słabowidzących. Indywidualnie najlepsze wyniki zajęli uczniowie klas informatycznych: Adrianna Nowakowska i Jacek Nowak z kl. II TI oraz Jan Kaźmierski i Dawid Zieliński z klasy I TAI.
W dniach 6 i 13 czerwca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych wraz z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej we Wrześni. Spotkanie odbyło się w ramach "Wolontariatu z klasą" – projektu prowadzonego we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO. Młodzież spędziła czas z mieszkańcami DPS-u grając w gry, układając puzzle, ale także słuchając opowieści o ich losach, nierzadko bardzo trudnych.
Już piąty rok Zespół Szkół Politechnicznych bierze udział w programie „IT Szkoła” - internetowym, otwartym programie studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach programu nauczyciele wykorzystują na swoich lekcjach materiały i kursy informatyczne, a uczniowie uzyskują certyfikaty Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, Polskiej Wszechnicy Informatycznej oraz NASK. Warto podkreślić, że w tym roku nasza szkoła zajęła ponownie III miejsce wśród placówek województwa wielkopolskiego, biorących udział w tym programie.
Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w piątek 23 czerwca 2017 roku o godz. 11:00 przed budynkiem szkoły.
Od piątku 30 czerwca 2017 roku zapraszamy natomiast tegorocznych absolwentów technikum po odbiór świadectw dojrzałości. Dokumenty będzie można odbierać od godz. 11:30 w sekretariacie szkoły.