8 lutego 2018 roku klasy I TM (technik mechanik) oraz II TB (technik budownictwa) pod opieką pań Marleny Czyż, Anity Rembowicz-Robaszkiewicz i pana Przemysława Boreckiego, wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Już o 9 rano uczniowie zameldowali się w barokowo-klasycystycznym Zamku Królewskim, w którego pięknych wnętrzach wzięli udział w lekcji muzealnej prowadzonej przez edukatorów, pracowników placówki.
Młodzież miała okazję zobaczyć m.in. sale królewskie powstałe dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego (jego prywatne komnaty), sale sejmowe oraz najbardziej wyjątkowe: Salę Tronową i Rycerską. Przekazywane przez panie edukatorki informacje historyczne i polityczne przeplatane były ciekawostkami dotyczącymi życia prywatnego króla, dworskich plotek i wydarzeń, o których milczą podręczniki. Trzeba podkreślić, że podczas lekcji młodzież Zespołu Szkół Politechnicznych nie tylko zaskakiwała prowadzące zajęcia wiedzą z języka polskiego i historii, ale także dowcipem i, co zostało zauważone i skomentowane przez pracowników zamku, kulturą osobistą.
Z niezwykle ważnych dla dziejów Rzeczypospolitej wnętrz młodzież udała się do kolejnego muzeum, tym razem związanego z historia XX wieku. Muzeum Powstania Warszawskiego, to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w Warszawie. To hołd mieszkańców stolicy dla tych, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę. W muzeum uczniowie mogli "dotknąć" nie tylko historii związanej z walką, mogli także poczuć grozę okupacyjnej codzienności, obejrzeć zdjęcia, dokumenty, ekspozycje tłumaczące i ukazujące nie tylko samo powstanie, ale trudną sytuację międzynarodową oraz losy Powstańców w PRL. W sali kinowej młodzież obejrzała trójwymiarowy film pt. "Miasto ruin", ukazujący zniszczoną i wyludnioną Warszawę z 1945 roku.
Po tylu niecodziennych wrażeniach, po takiej dawce nabytej bądź uzupełnionej wiedzy i obowiązkowej wizycie w Pizza Hut można było, odsypiając wcześniejszą noc, wrócić do domu.
Wyjazd zorganizowany został w związku z przygotowaniami do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
GALERIA