Wraz z nastaniem wiosny ruszyły prace ogrodnicze, także na terenie naszej placówki. Formujemy żywopłoty, usuwamy pozostałości jesiennych liści, grabimy i co najważniejsze wysiewamy kwiaty. Najmłodsza klasa kształcąca się w kierunku technik architektury krajobrazu mogła pierwszy raz w swej karierze uczestniczyć w czynnościach związanych z pielęgnacją zieleni, a efekty ich działań będziemy podziwiać gdy w donicach zakwitną piękne kwiaty. Uczniowie składają podziękowania panu Jackowi Plucie za pomoc przy organizacji pracy.
Zakończyły się zajęcia podstawowego kursu bukieciarskiego, którego uwieńczeniem było wręczenie uczestnikom zaświadczeń. Oprócz miłej atmosfery panującej na zajęciach nasi kursanci śmiało będą mogli już nie jako początkujący, ale z doświadczeniem startować do pracy w kwiaciarni.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Rośliny wokół naszej szkoły już teraz nie pozostają bezimienne. Klasa II TUA (technik architektury krajobrazu) połączyła przyjemne z pożytecznym - na jednych zajęciach terenowych dokonała spisu roślin na terenie ZSP, a na kolejnych przyczepiła roślinom kartki z nazwą. W ten sposób mieliśmy powtórkę z rozpoznawania poznanych wcześniej gatunków.
W środę 19 marca 2014 roku mgr inż. Ryszard Łukowicz, właściciel firmy projektującej i montującej systemy automatycznego nawadniania z Poznania, wygłosiły dla uczniów klas kształcących w zawodzie technik architektury krajobrazu wykład "Systemy nawadniania w terenach zieleni". Podczas dwugodzinnej prezentacji poznaliśmy najważniejsze zagadnienia o tychże systemach, sposobach montażu i zastosowania.
W środę 19 marca 2014 roku, dzięki uprzejmości firmy Adviser, uczniowie ZSP będą mieli okazję zapoznać techniki projektowania i instalacji specjalistycznych systemów nawadniania. Tematem przewodnim będzie nawadniania ogrodów i terenów zieleni. Ponadto uczniowie poznają niezbędne elementy do montażu tychże systemów, takie jak zraszacze, mikrozraszacze, elektrozawory i inne.
Na terenie Zespołu Szkół Politechnicznych powstał nowy obiekt - szklarnia, w której planujemy przygotować rozsadę głównie kwiatów, ale również innych ciekawych roślin. Prace z tym związane będą wykonywać uczniowie kształcący się w kierunku technik architektury krajobrazu. Mamy ogromną nadzieję, że wyhodowane przez nas rośliny ubarwią otoczenie i w ten sposób umilą czas spędzany na terenie szkoły. Wkrótce będzie można oglądać pierwsze uprawy.
Od tego roku uczniowie naszej szkoły klasy maturalnej o specjalności technik architektury krajobrazu, w ramach dodatkowych zajęć mogą uczęszczać na kurs florystyczny. Dzięki przeprowadzonym zajęciom teoretycznym i w większej mierze praktycznym, polegającym na poznawaniu różnych technik układania bukietów, tworzeniu okolicznościowych kompozycji kwiatowych, doborze materiału roślinnego po względem barwy i formy zdobywają nowe umiejętności oraz rozszerzają swoje zainteresowania. Wszystkie kompozycje kursanci wykonują z "żywego materiału".
Od 27 lutego do 1 marca 2014 roku w Poznaniu można było zwiedzać Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu "Gardenia". Jest to jedno z największych wydarzeń tego typu w Polsce i w naszej części Europy. Uczniowie I, II i III klasy kształcący się w kierunku technik architektury krajobrazu w miniony czwartek mieli okazję uczestniczyć właśnie w tych targach. Zakres tematyczny obejmował innowacyjne koncepcje założeń ogrodowych, podziwiać można było najróżniejsze formy strzyżonych roślin, nowe rozwiązania dla roślin balkonowych, zapoznać się z wszelkimi aspektami z branży.