Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /templates/szablon_zsp/functions.php on line 205

Siatkarze Zespołu Szkół Politechnicznych powtórzyli ubiegłoroczny sukces

PS Final chl 2019Reprezentacja siatkarzy Zespołu Szkół Politechnicznych zdobyła brązowy medal XX Licealiady. Niewątpliwy sukces jakim jest wywalczenie miana trzeciej drużyny szkolnej w Wielkopolsce jest powtórzeniem wyniku wrześnian z ubiegłego roku.

Finał Wojewódzki XX Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców rozegrano w dniu 10 kwietnia 2019 roku w Nowym Tomyślu. W Hali Sportowej Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu do rywalizacji przystąpiły cztery najlepsze szkolne drużyny z Wielkopolski, które prawo udziału w turnieju wywalczyły sobie zajmując wcześniej dwa czołowe miejsca w turniejach półfinałowych. Ze względu na miejsca zajęte w półfinałach rywalizujące drużyny w pierwszym swoim meczu zmierzyły się w systemie na krzyż.

W pierwszym meczu turnieju siatkarze Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych z Poznania zdeklasowali gospodarzy, reprezentantów Zespołu Szkół nr 2 z Nowego Tomyśla. W drugim z pojedynków zawodnicy Liceum Ogólnokształcącego z Piły w stosunku 2:0 pokonali siatkarzy Zespołu Szkół Politechnicznych z Wrześni. Wyniki meczów półfinałowych nie przyniosły żadnych niespodzianek. Zarówno zespół z Poznania jak i z Piły oparty był w całości na zawodnikach sprowadzonych do tych szkół, którzy na co dzień reprezentują Energetyka Poznań i Jokera Piła.

Wyniki meczów półfinałowych

ZSG-D Poznań – ZS nr 2 Nowy Tomyśl 2:0 (25:5, 25:18)
LO MS Piła – ZSP Września 2:0 (25:13, 27:25)

Pojedynek o zdobycie brązowego medalu był zarówno dla siatkarzy z Wrześni jak i z Nowego Tomyśla tym, o czym wcześniej realnie mogli myśleć. Pierwszy set okazał się bardzo zacięty i dramatyczny. Żadna z drużyn nie potrafiła ustrzec się błędów własnych. W końcówce partii zawodnikom ZSP Września udało się ustabilizować swoją grę, by ostatecznie wygrać 25:23. W drugim secie nie było już wątpliwości kto jest lepszy. Siatkarze ZSP Września zagrali na bardzo wysokim poziomie kompletnie odbierając swoim przeciwnikom ochotę do gry. Partia zakończyła się ich wygraną 25:9.

Mecz o 3. miejsce

ZS nr 2 Nowy Tomyśl – ZSP Września 0:2 (23:25, 9:25)

Pojedynek finałowy XX Licealiady stał na bardzo wysokim poziomie. Pierwszego seta wygrali zawodnicy z Poznania. W drugiej partii grając na przewagi lepsi okazali się siatkarze z Piły. O losie złotego medalu zadecydował tajbrek. W końcówce rozstrzygającej partii lepiej zaprezentowali się poznaniacy i to im w udziale przypadło zdobycie głównego trofeum.