Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /templates/szablon_zsp/functions.php on line 205

Piłkarze ZSP Września z miejscem na podium w finale rejonu

Pn Finał Rejonu 2018Po zdobyciu mistrzostwa powiatu reprezentanci Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni wzięli udział w Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w Halowej Piłce Nożnej – XX Licealiady. Udział w zawodach wrześnianie zakończyli na trzecim miejscu.

Po raz pierwszy od wielu lat zawody na poziomie finału rejonu w piłce halowej rozegrane zostały we Wrześni. Organizatorem był ZSP Września. Turniej, który odbył się 19 listopada 2018 roku gościnie przeprowadzony został w hali sportowej Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrześni.

W Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w Halowej Piłce Nożnej udział wzięło pięć drużyn, które zdobyły mistrzostwo w rozgrywkach w powiecie gnieźnieńskim, jarocińskim, śremskim, średzkim i wrzesińskim. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje Zespołu Szkól Politechnicznych we Wrześni, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Środzie Wielkopolskiej i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie.

Grano systemem każdy z każdym zgodnie z przepisami gry ustalonymi przez SZS "Wielkopolska". Przed rozpoczęciem rywalizacji organizator ustalił kolejność rozgrywania meczów. Przy obecności opiekunów drużyn uczestniczących w zawodach dokonano przedmeczowej odprawy oraz losowania.

5. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych - Trzemeszno

Po zakończeniu rozgrywek dokonano ich uroczystego podsumowania. Nagrody i dyplomy uczestnikom wręczał dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni pan Bogdan Nowak. Trzy najlepsze drużyny oprócz dyplomów otrzymały pamiątkowe puchary. Trzej wyróżniający się zawodnicy w kategorii bramkarz, strzelec, najlepszy zawodnik otrzymali nagrody rzeczowe i statuetki. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Piotra Skrobańskiego (CKZiU Środa Wlkp.), najlepszym bramkarzem Filipa Lesińskiego (CKZiU Środa Wlkp.). Królem strzelców został Jakub Nowak (ZSP nr 2 Jarocin).

Dzięki staraniom organizatorów pamiątkowe puchary i statuetki dla wyróżnionych zawodników ufundowane zostały przez firmę Astat Sp.z o.o z siedzibą w Poznaniu. Nagrody rzeczowe dla wyróżnionych i słodkie upominki dla wszystkich uczestników turnieju ufundowane zostały przez Powiat Wrzesiński.

Turniej przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP Września pan Robert Czerniak.

Reprezentacja ZSP wystąpiła w składzie: Jakub Ziółkowski – Mikołaj Jankowski, Adam Królak, Patryk Krzyżanowski, Łukasz Nowak, Hubert Radziejewski, Dawid Szymański, Dominik Szymański, Szymon Walkowiak, Jakub Zielonka.